Targowisko korepetycji  |  Zadania z olimpiad i konkursów!  |  Olimpiada fizyczna 2014/2015
Ars Physica Zamkor
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj


Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Maclor
2008-11-01, 09:57
REGULAMIN
Autor Wiadomość
PawelJan 
kwark jakże dziwnyPomógł: 4725 razy
Wiek: 31
Posty: 25338
Skąd: Oleszyce/Kraków
Wysłany: 2007-03-24, 17:00   REGULAMIN

:arrow: Cel forum Ars Physica - Fizyka Dla Każdego
:arrow: Wersja skrócona Regulaminu

:arrow: I. Profil Użytkownika
:arrow: II. Netykieta Forum
:arrow: III. Pisanie tematów i odpowiedzi (postów)
---> :arrow: III.6. Nazwa Tematu
---> :arrow: III.13. Tematy nieregulaminowe
---> :arrow: III.14. Rozwiązania zadań z olimpiad i konkursów
:arrow: IV. Moderatorzy i administratorzy Forum
---> :arrow: IV.1. Przyjmowanie do grona Moderatorów.
---> :arrow: IV.2. Prawa Moderatora
---> :arrow: IV.3. Obowiązki Moderatora
:arrow: V. Reklama na Forum
:arrow: VI. Prawa autorskie
:arrow: VII. Masowa korespondencja
:arrow: VIII. Shoutbox
:arrow: IX. Upomnienia, ostrzeżenia, bany

Cel forum Ars Physica - Fizyka dla Każdego


Celem forum Ars Physica - Fizyka dla Każdego jest popularyzacja nauk fizycznych oraz wzajemna pomoc Użytkowników forum w zrozumieniu zagadnień związanych z tematyką tychże nauk.


Misja ta jest realizowana poprzez:
- udostępnienie Użytkownikom Forum miejsca do dyskusji,
- zapewnienie możliwości uzyskania pomocy w przedstawianych problemach,
- nieregularne organizowanie konkursów na łamach forum,
- zwracanie uwagi Użytkowników na informacje o najnowszych odkryciach w dziedzinach zainteresowania Forum.
Cele forum realizowane są tylko na jego łamach - nie udzielamy pomocy poprzez różnego rodzaju komunikację prywatną, w szczególności odpłatnie. Nie dotyczy to przypadku prywatnego umawiania się na korepetycje, kiedy to pomoc wykracza poza ramy forum, które stwarza technicznie ograniczone możliwości jej uzyskania.


REGULAMIN - WERSJA SKRÓCONA


1. Traktuj innych tak, jak chcesz, by traktowano Ciebie.
2. Pisz po polsku: czytelnie, wyraźnie i składnie. Uważaj na ortografię.
3. Pamiętaj o przejrzystym zapisie. O ile to możliwe, staraj się używać TeXa.
4. Umieszczaj tematy w odpowiednich działach. Odpowiadając, pisz na temat.
5. Nie zamieszczaj zadań z trwających konkursów i olimpiad.
6. Nie reklamuj samowolnie stron internetowych.
7. Stosuj się do zaleceń Moderatorów i Administratorów.
8. I Ty możesz zostać Moderatorem!
9. Za łamanie Regulaminu otrzymasz ostrzeżenia. Ich nagromadzenie powoduje zakaz pisania, a nawet zakaz wstępu na forum.
10. Regulamin może być zmieniony bez ostrzeżenia, w Twoim interesie jest go znać w wersji pełnej!
REGULAMIN FORUM ARS PHYSICA. FIZYKA DLA KAŻDEGO


Korzystanie z Forum Ars Physica. Fizyka dla Każdego jest jednoznaczne z akceptacją tego Regulaminu.Wykaz stosowanych niżej skrótów:
Forum = Forum Ars Physica. Fizyka dla Każdego
Użytkownik = osoba zarejestrowana na Forum
Regulamin = niniejszy Regulamin Forum Ars Physica. Fizyka dla Każdego

I. PROFIL UŻYTKOWNIKA


1. Nie są mile widziane nicki:

- z ewidentnym błędem ortograficznym;
- powszechnie uznane za obraźliwe lub nieobyczajne;
- w stylach L33t, FrEaK i pokrewnych;
- niemożliwe do wymówienia.

Umiarkowana niezgodność z tym punktem nie pociągnie za sobą konsekwencji.

2. Zmiana nicka na prośbę Użytkownika jest w zasadzie niemożliwa bez podania odpowiednio mocnych argumentów. W przypadkach rażąco niezgodnych z punktem I.1 (poprzednim) może nastąpić przymusowa zmiana nicka na inny, wybrany przez Użytkownika, bądź narzucony przez Administratora. W przypadku braku kontaktu przez dłuższy czas, profil danego Użytkownika zostanie usunięty.

3. Podpis Użytkownika nie powinien być dłuższy niż 4 linijki. Zabroniona jest jakakolwiek forma reklamy komercyjnej, poza uzgodnioną z Administratorem. Linki do stron domowych, blogów, serwisów amatorskich - nie będą traktowane jak reklama. Ostateczna intepretacja dopuszczalności treści odnośnika w podpisie należy do Administratorów.

4. Obrazki i animacje w podpisie: dozwolony jest jeden obrazek, nie szerszy niż 400 pikseli i nie wyższy niż 50 pikseli. Rozmiar obrazka w podpisie nie może przekraczać 29 kB.

5. Użytkownik może ustawić sobie wyświetlany pod swoim nickiem obrazek (awatar). Tylko jeden obrazek może być wyświetlany, jego szerokość nie może być większa niż 101 pikseli, wysokość większa niż 101 pikseli, a rozmiar większy niż 73 kB.

6. Nie ma obowiązku wypełniać wszystkich pól w profilu (chociaż do tego jak najbardziej zachęcamy). Jeżeli jednak Użytkownik to czyni, powinien pamiętać, że treści odpowiednio wypełnianych pól: tytuł Użytkownika, zainteresowania, podpis, jak i treści przedstawiane na obrazkach: awatary, obrazek w podpisie - nie mogą być obraźliwe lub wulgarne.

7. Jednoczesne używanie kilku nicków jest zabronione i w uzasadnionych przypadkach karane banem.

8. Każde hasło powinno być trudne do odgadnięcia i złamania. W uzasadnionych przypadkach, np. zapomnienia hasła, zgubienia go, itp. - Administrator Forum może zmienić hasło na nowe, wskazane na prośbę Użytkownika.

II. NETYKIETA FORUM


1. Podstawowe zasady przyzwoitego zachowania użytkownika każdej internetowej społeczności, wyrażają się w trzech głównych zasadach:

- myśl;
- nie działaj na czyjąś szkodę;
- nie nadużywaj.

Interpretacja tych zasad może być różna w zależności od charakteru tej społeczności. Na Forum ostateczne prawo interpretacji zgodności zachowania Użytkownika z powszechnie przyjętymi w Internecie podstawami netykiety należy do Moderatorów i Administratorów. Zalecenia odnoszące się bezpośrednio do specyfiki Forum są treścią kolejnych punktów Regulaminu.

2. Forum gromadzi Użytkowników w różnym wieku o zróźnicowanym poziomie znajomości fizyki. Każdy ma prawo do niewiedzy. Każdemu Użytkownikowi należy się szacunek, niezależnie od tego, czy jest na poziomie 1-szej klasy szkoły podstawowej czy 4-go roku fizyki. Wszelkie naśmiewanie się z innych, zniechęcanie do pisania, zastraszanie czy inna forma rażącego naruszania godności osobistej innego Użytkownika - będzie karane.

3. Zalecane jest przy zwracaniu się bezpośrednio do innego Użytkownika, pisanie odpowiednich zwrotów wielką literą: "Ty", "Tobie", "Ci" itp.

4. Użytkownikom, którzy nie znajdują się w gronie Moderatorów i Administratorów Forum zaleca się powstrzymanie od publicznego zwracania uwagi innym Użytkownikom. Można to uczynić bezpośrednio pod adresem danej osoby przy użyciu Prywatnej Wiadomości (PW). Jeżeli adresat wiadomości zignoruje PW kontynuując łamanie Regulaminu w sposób rażący, możliwe jest publiczne napiętnowanie jego działań przez innego Użytkownika.

5. Wymagane jest wstrzymanie się od wulgaryzmów i struktur językowych powszechnie uznanych za obraźliwe. Bezczelne chamstwo będzie z całą surowością tępione.

6. Wymuszanie przyznania punktu "Pomógł" na innych Użytkownikach jest niewskazane i może spowodować indywidualne uniemożliwienie jej stosowania.

7. Stosowanie funkcji

Kod:
[you]


jest na Forum zabronione.

8. Zakazana jest postawa znana w Internecie jako flamewar. Wyraża się ona przez wywoływanie, prowokowanie lub kontynuowanie dyskusji, w której dwie (lub więcej) zwaśnione strony starają się udowodnić swoje racje przez długie dyskusje, osobiste uszczypliwości czy otwartą wrogość. Stwierdzenie zaistnienia takiej dyskusji na forum publicznym, spotka się z zamknięciem tematu, surowym ukaraniem prowokatora oraz karami dla reszty dyskutantów.

9. Zakazana jest postawa znana w Internecie jako trolling. Objawia się ona poruszajaniem kontrowersyjnego tematu, często niepotrzebnie, jedynie po to, aby wywołać kłótnię. Jak podaje Wikipedia, Poprzez wsteczną etymologię uprawiających trolling nazwano trollami".

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem. W obliczu podejrzenia danego Użytkownika o trolling, należy:

- problem zgłosić Moderatorowi lub Admininstatorowi Forum;
- nie odpisywać w tematach stworzonych przez trolla (nie "karmić trolla");
- nie próbować załagodzić zaistniałej już dyskusji;
- nie reagować na zaczepki i zachętę do kontynuowania "merytorycznych rozważań";
- jak mawia internetowe przysłowie: "nie polemizować z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem".

Zjawisko polskiego trollingu jest szerzej opisane na stronie poświęconej znanemu problemowi Dzieci Neostrady. Uznanie użytkownika za trolla leży w kompetencjach Administratora Forum. Trolling będzie karany banem. Dyskuje założone przez trolle będą zamykane i oznaczane jako [trolling] lub bezpośrednio usuwane, niezależnie od liczby odpowiedzi.

III. PISANIE TEMATÓW i ODPOWIEDZI (POSTÓW)


1. Każdy Użytkownik ma prawo do tworzenia nowych tematów i odpowiedzi w już istniejących poprzez pisanie postów. Goście nie mają możliwości zamieszczania nowych wiadomości na Forum.

2. Zakładając nowy temat, Użytkownik powinien upewnić się, że zagadnienie, które podejmuje nie jest przedmiotem trwającej bądź zakończonej już na Forum dyskusji.

3. Tematy powinny być umieszczane w forach, do których najbardziej pasują. Gdyby Użytkownik nie wiedział, gdzie dokładnie umieścić swój temat, niech założy go tam, gdzie uważa to za najbardziej stosowne. Niech Użytkownik nie ma za złe Moderatorom bądź Administratorom przeniesienia w takim wypadku tematu do innego działu, jeśli uznają oni to za stosowne.

4. Nie udzielamy pomocy przez komunikatory, e-mail, prywatne wiadomości oraz inne formy komunikacji prywatnej.

5. BYKOM-STOP: staramy się omijać błędy ortograficzne, ale nie polskie znaki diakrytyczne. Użytkownik, akceptując Regulamin, zgadza się, w przypadku rażącego mijania się z regułami polskiej pisowni, na wskazywanie błędów przez ekipę moderującą poprzez zmianę czcionki wyrazu z błędem na pogrubioną czerwoną.

6. Temat:

6.1 Musi zawierać przynajmniej 3 słowa (poza nielicznymi wyjątkami).
6.2 Nie może być pisany DRUKIEM, w stylach L33t, FrEaK i pokrewnych.
6.3 Musi opisywać krótko i charakterystycznie treść zadania lub poruszanego problemu.
6.4 Nie może zawierać słów typu "pomocy", "ważne zadanie", "kto mi zrobi", "ratunku", "pilne" itp.
6.5 Nie może składać się tylko ze słów: "Udowodnij, że...", "Zadanie", "Problem" itp.
6.6 Nie powinien zawierać wzorów, symboli i wyrażeń matematycznych.
6.7 Nie powinien zawierać więcej niż jednego znaku typu: ! , ? , ... itp.
6.8 Nie powinien być początkiem treści pierwszego posta ani początkiem treści zadania.

7. Wiadomości (posty):

7.1 Powinny dotyczyć tematu. Off-topic nie może przekroczyć 3 wiadomości.
7.2 Nie powinny zawierać wyrazów pisanych DRUKIEM, w stylach L33t, FrEaK i pokrewnych.
7.3 Działania matematyczne zapisywać należy TeXem, bądź używać ogólnie przyjętej "informatycznej" formy zapisu wyrażeń matematycznych.
7.4 Symbole widoczne pod uśmieszkami nie służą do wstawiania ich do TeXa. Wstawione do niego nie zostaną po prostu dobrze zinterpretowane. Używamy ich, kiedy wyrażenie jest na tyle proste iż nie zachodzi konieczność użycia TeXa.
7.5 Nie powinno się zamieszczać w postach dużych zdjęć i obrazków, które będą poszerzały stronę. Nie dotyczy to Moderatorów i Administratorów Forum oraz uzasadnionych przypadków.
7.6 Treść postu powinna być zredagowana w całości przy użyciu możliwości technicznych Forum. Wklejanie skanów jest możliwe jedynie w przypadku niewielkich rysunków lub schematów, koniecznych do poprawnego zinterpretowania treści problemu. Nie mogą zatem być wklejane skany treści zadań w żadnej formie (obrazek lub hiperłącze). Decydujący głos w kwestii wielkości i dopuszczalności skanów należy do Moderatorów i Administratorów Forum. Każdy przypadek będzie rozpatrywany osobno.
7.7 Treści postów - w szczególności treści zadań oraz treści rozwiązań - nie mogą być zamieszczane na Forum w formie odnośnika prowadzącego poza Forum, a zwłaszcza kierującego do stron konkurencyjnych. Wyjątkiem są treści lub rozwiązania zadań z konkursów fizycznych (niesprzeczne z punktem III.8). Dopuszczalne jest podanie źródła rozwiązania na końcu postu.

8. Zabrania się podawania zadań z aktualnie trwających konkursów fizycznych i matematycznych. W przypadku wykrycia takiego faktu, wobec Autora zostaną wyciągnięte konsekwencje w zależności od wagi konkursu: od upomnienia, przez ostrzeżenie aż po ban.

9. Ostateczne prawo weryfikacji regulaminowej poprawności tematów i postów należy do Moderatorów i Administratorów Forum. Należy stosować się do ich zaleceń udzielanych w tematach. W razie wątpliwości i skarg na określone decyzje, można odwoływać się bezpośrednio do Administratorów. Wówczas odpowiednia decyzja Administratora Forum będzie nieodwołalna.

10. Jeżeli Użytkownik zamierza pisać długie rozwiązanie, lepiej będzie, jeśli zamieści najpierw post o treści np. "Odpowiadam", a następnie tylko edytuje jego treść - zapobiegnie to powstaniu wielu tych samych odpowiedzi różnego autorstwa.

11. Nie wolno usuwać ani zmieniać treści postów po uzyskaniu pomocy. W przyszłości temat może pomóc innym Użytkownikom.

12. Ewentualne szczegółowe zasady obowiązujące Użytkownika na konkretnym forum są na nim zamieszczone jako odpowiednie "ogłoszenie". Zasady tam zawarte są traktowane na równi z tymi tu.

13. Tematy nieregulaminowe:

13.1 W przypadku, gdy dany temat jest pierwszym bądź drugim z kolei założonym przez Użytkownika, Moderator zmieni jego nazwę na poprawną i skieruje autora do wątku traktującego o poprawnym zakładaniu tematów.
13.2 Jeśli nazwa tematu nieregulaminowego, o którym mowa w punkcie 13.1, to nie jedyny problem lub leży on gdzie indziej (domyślnie w treści, patrz punkt 7 Regulaminu) - Moderator poda rozwiązanie tego problemu zgodne z regulaminem, do którego autor ma obowiązek się dostosować lub moderator sam je wprowadzi w życie.
13.3 W razie braku odzewu po zastosowaniu punktu 13.1 i 13.2, jak i w przypadku, kiedy to nie jest pierwszy bądź drugi temat Użytkownika - temat zostanie przeniesiony do subforum Tematy usunięte z ustawionym na 2 tygodnie czasem wygaśnięcia.
13.4 Temat z subforum Tematy usunięte może powrócić do właściwego mu subforum, jeśli Użytkownik przed upływem czasu jego wygaśnięcia poprawi go na regulaminowy i zgłosi to jednemu z Moderatorów.
13.5 W przypadku, gdy Użytkownik będzie notorycznie zakładał tematy niezgodne z Regulaminem zostanie ukarany ostrzeżeniem o wartości 1.
13.6 Zabrania się odpowiadania w tematach nieregulaminowych.

14. Rozwiązania zadań z olimpiad i konkursów:

14.1 Zadania z olimpiad i konkursów mogą być dyskutowane tylko i wyłącznie po terminie zgłoszenia prac, nadsyłania rozwiązań czy też po zakończeniu konkursu.
14.2 Za nie stosowanie się do punktu 1 użytkownik zamieszczający zadanie otrzymuje ostrzeżenie o wartości minmum 3, zaś użytkownicy odpowiadający w temacie ostrzeżenie o wartości zależnej od zaistniałych okoliczności.
14.3 W razie zauważenia nieprawidłowości o których mowa w punkcie 1 użytkownik powinien zgłosić ten fakt moderatorowi bądź administratorowi, który podejmie kroki mające na celu utajnienie bądź usunięcie podanych rozwiązań do czasu, o którym mowa w punkcie 1.

IV. MODERATORZY I ADMINISTRATORZY FORUM


1. Przyjmowanie do grona Moderatorów. Warunki konieczne:

1.1 Poprawnie wypełniony profil, w szczególności obowiązkowo, zgodnie z prawdą wypełnione pola: Data urodzenia, Płeć, Skąd.
1.2 Trudne do złamania lub odgadnięcia hasło - minimum 14 znaków, w tym 4 cyfry (co poleca się każdemu Użytkownikowi).
1.3 Co najmniej 3-miesięczna obecność na Forum.
1.4 Aktywność na Forum prezentowana co najmniej 1 postem dziennie i liczbą 5 punktów "Pomógł".
1.5 Znajomość fizyki na poziomie wczesnej szkoły średniej (nie: bycie w szkole średniej). W związku z zapotrzebowaniem na Moderatorów do działów akademickich, mile widziani są zwłaszcza studenci kierunków ścisłych.
1.6 Znajomość TeXa i stosowanie go w razie konieczności. Umiejętność odróżnienia regulaminowego zapisu formuł matematycznych bez użycia TeXa od nieregulaminowego.
1.5 Brak ostrzeżeń w chwili aplikacji na stanowisko.
1.6 Deklaracja doglądania Forum co najmniej dwa razy w tygodniu.
1.7 Wysłanie poprzez Prywatną Wiadomość lub maila zgłoszenia do jednego z Administratorów (najlepiej obecnemu opiekunowi grupy Moderatorzy - Maćkowi) i cierpliwe oczekiwanie na decyzję. Odmowa przyjęcia nie dyskwalifikuje kandydata na przyszłość, jednak w zależności od przyczyny może być dodatkowym argumentem przeciw w następnym podejściu.


2. Prawa Moderatora:

2.1 Rozstrzyganie, czy odpowiednie działania Użytkowników Forum są zgodne z Regulaminem. W razie stwierdzenia przekroczenia zasad obowiązujących na Forum: dodawanie ostrzeżeń lub ukaranie banem.
2.2 Pouczanie Użytkowników w kwestiach interpretacji Regulaminu.
2.2 Edycja postów nieregulaminowych, poprawianie zapisu na odpowiedni w TeXu, korekty ortograficzne. Moderator ma prawo przenosić tematy do działów, gdzie najbardziej one pasują (punkt III.3 Regulaminu).
2.3 Przenoszenie tematów nieregulaminowych do kosza. W sytuacjach rażącego przekroczenia regulaminu (niedozwolona reklama, trolling, zamieszczenie zadań z trwającego konkursu itd.) możliwość bezpośredniego usunięcia tematu z Forum.
2.4 Klasyfikowanie działalności Użytkownika jako:"trolling"; piętnowanie dyskusji typu "flamewar".
2.5 Wyrażanie swej opinii dotyczącej kandydatów na moderatorów, która zostanie wzięta pod uwagę przez Administratorów podczas selekcji pretendentów do tego stanowiska.
2.6 Przerabianie wątków nieregulaminowych na regulaminowe, zgodnie z punktem 13..

3. Obowiązki Moderatora:

3.1 Poprawianie, przenoszenie lub usuwanie tematów nieregulaminowych zgodnie z punktem III Regulaminu, przy czym Moderator nie wdaje się w dyskusję lecz działa zgodnie z wytycznymi.
3.2 Poprawienie, zablokowanie lub usunięcie do kosza bądź poza Forum tematu wymaga pisemnego uzasadnienia Moderatora w postaci nowego postu lub edycji poprawianego (przeniesienie tego nie wymaga).
3.3 Kultura języka, unikanie wulgaryzmów, netykieta.
3.4 Obowiązkiem moderatora nie jest posiadanie szczególnej wiedzy czy też pomoc innym Użytkownikom, moderator to osoba pilnująca porządku na Forum zgodnie z listą powyżej.
3.5 W przypadku merytorycznego pomagania innym Użytkownikom obowiązkowa znajomość TeXa i stosowanie tej składni gdy zachodzi tego konieczność oraz obowiązkowe trzymanie się zasady nie zamieszczania gotowych rozwiązań, lecz pomaganie w rozwiązaniu zadania.
3.6 Nie nadużywanie swoich uprawnień.
3.7 Pomoc Administratorom wedle potrzeby oraz stosowanie się do ich zaleceń w sprawach moderowania Forum.


4. Administratorzy Forum

4.1 Prawa i obowiązki Administratorów Forum określone są osobno i nie są przedmiotem tego Regulaminu. Odpowiednie wytyczne na temat postępowania w określonych sytuacjach kryzysowych, działań technicznych, reklamy i działalności marketingowej, koordynacji pracy Moderatorów są jednak ściśle określone.
4.2 Administratorzy Forum są autorami Regulaminu, mają prawo wprowadzania do niego zmian i korekt, według osobno określonych procedur. Nie są jednak ponad Regulaminem, do zasad przez siebie wprowadzonych mają obowiązek sie stosować, dając tym samym przykład dla wszystkich.
4.3 Administratorzy Forum są ostateczną instancją odwoławczą rozstrzygającą poprawność działania Moderatorów oraz poprawność interpretacji Regulaminu. Mają oni jednocześnie wszystkie prawa przysługujące Moderatorom Forum.
4.4 Ogłoszenia Administracji Forum, informacje o nowych Moderatorach, o zmianach w Regulaminie, o rozwiązaniach technicznych czy o wszelkich nowościach na Forum - publikowane są na subforum "Informacje i ogłoszenia". Zachęcamy do lektury wszystkich Użytkowników!

5. Funkcjonowanie Forum wiąże się z wieloma pytaniami, uwagami, czy wątpliwościami. Moderatorzy i Administratorzy służą w miarę swoich możliwości osobistym wyjaśnieniem (IV.6). Zalecane jest jednak uprzednie odwiedzanie działu "Informacje i ogłoszenia" czy "Uwagi, pytania, propozycje"- być może bowiem kwestie frapujące Użytkownika zostały tam już omówione, albo po zamieszczeniu odpowiedniego pytania, wyjaśnione zostaną. Zachęcamy do kierowania swoich pytań właśnie tam!

6. Administrator i Moderator to też człowiek, nie bój się zadawania pytań jeśli czegoś nie wiesz bądź nie rozumiesz. Jednak nie oznacza to, że rozwiąże Ci on zadanie poprzez GG czy PW i musisz to uszanować. Jeśli ww. wyraźnie sobie tego nie życzy i informuje o tym zawczasu, musisz się liczyć z możliwością dostania ostrzeżenia.

7. Moderator, który bez uzasadnionej przyczyny przez dłuższy czas nie wypełnia podjętych przez siebie obowiązków może stracić prawa Moderatora i zostać przesuniętym do grupy Przyjaciół bądź, w szczególnych przypadkach, do poziomu zwykłego Użytkownika.

V. REKLAMA NA FORUM


1. Zabrania się samowolnego reklamowania stron internetowych w miejscach do tego nie przeznaczonych. Złamanie tego punktu skończy się upomnieniem lub banem.

2. Zabrania się reklamowania swoich usług bądź produktów bez porozumienia z Administratorem - bezpośrednio lub poprzez pocztę elektroniczną o adresie reklama@fizyczny.net - zarówno osobom fizycznym jak i podmiotom gospodarczym za wyjątkiem reklamy korepetycji na zasadach opisanych w punkcie V.3 Regulaminu.

3. Zasady umieszczania reklam korepetycji w dziale Targowisko Korepetycji:

3.1 Każda osoba zarejestrowana na Forum może w w/w dziale zamieścić ogłoszenie/reklamę korepetycji.
3.2 Reklama zamieszczana w tym dziale nie wymaga zgody Administratora.
3.3 Temat wątku reklamowego musi składać się z następujących części:
- tag określający miasto na terenie którego odbywają się korepetycje,
- nawę przedmiotu/przedmiotów które obejmuje ogłoszenie,
- w opisie tematu poziom korepetycji: gimnazjum/szkoła średnia/szkoła wyższa.
Przykład nazwy tematu: [Wrocław] Matematyka, Fizyka - tanio i skutecznie!
Przykład opisu tematu: wszystkie poziomy
3.4 Treść ogłoszenia powinna zawierać szerszy opis świadczonych usług oraz dane kontaktowe korepetytora (może to być także wiadomość o korzystaniu z komunikacji na forum - prywatna wiadomość).
3.5 W odpowiedziach na ogłoszenie mogą by zawierane tylko i wyłącznie komentarze o korepetytorze.

4. Zasady umieszczania linków do innych stron:

4.1 Kwestię zamieszczania odnośników reklamowych w podpisie reguluje punkt I.3 Regulaminu.
4.2 Nie jest zabronione, by w swoich postach Użytkownik informował o stronach ogólnie pożytecznych (wyszukiwarki, encyklopedie, serwisy naukowe) oraz ciekawych miejscach w sieci poświęconych fizyce i naukom pokrewnym.
4.3 Odnośniki do strony wnoszącej merytoryczną treść do dyskusji w konkretnym temacie (zadanie, wymiana zdań) są dopuszczalne.
4.4 Zabronione jest zakładanie nowych tematów jedynie w celu zareklamowania odpowiedniego serwisu. Nie dotyczy to tematów w dziale Strony warte obejrzenia.
4.5 Surowo zabronione jest umieszczanie odnośników do stron pornograficznych, serwisów wymiany plików, oraz innych stron o treściach i symbolice gorszącej lub niezgodnej z polskim prawem.
4.6 Ze względu na wielką różnorodność stron internetowych, Administratorzy Forum zastrzegają sobie decydujący głos w sprawie dopuszczalności konkretnych odnośników zamieszczanych przez Użytkowników Forum.

5. Chcąc zareklamować się na Forum na zasadzie wzajemnej promocji (dotyczy stron non-profit), należy zgłosić się do dowolnego Administratora w celu ustalenia szczegółów.

VI. PRAWA AUTORSKIE NA FORUM


1. Jeżeli chodzi o cytowanie treści pisanych na samym Forum (posty) to sprawa nie jest do końca uregulowana prawnie, ale przyjmuje się, że można je używać swobodnie jako, że autor jest nie zawsze do końca rozpoznawalny. Można to zaobserwować w prasie, gdzie czasami w artykułach spotyka sie cytowane zapisy z for lub czatów z zaznaczeniem co najwyżej nick'a autora.

2. Zanim umieścicie na Forum odpowiednią grafikę, fragment tekstu, artykuł - konieczne jest sprawdzenie do kogo należą prawa autorskie.


3. Dozwolone jest umieszczanie odnośników do artykułów czy materiałów objętych prawem autorskim. Nie jest jednak wskazane umieszczanie linków bezpośrednio odsyłających do plików typu: artykuł, praca naukowa, skrypt ani innych dokumentów objętych prawem autorskim.

4. Cytowanie części artykułu nie wymaga zgody jego autora, są jednak pewne warunki - trzeba zaznaczyc w którym miejscu cytujemy i trzeba oczywiście zaznaczyć autora cytatu. Część artykułu to rzecz jasna nie 99% jego treści. W przypadku zacytowania całego artykułu musimy miec zgodę samego autora.

VII. MASOWA KORESPONDENCJA


1. Rejestracja oznacza akceptację wysyłania ewentualnych masowych korespondencji.

2. Masowa korespondencja może być rozesłana:

- okolicznościowo, np. z okazji świąt;
- w celach informacyjnych;
- w celach reklamowych.

3. Rezygnacja z otrzymywania korespondencji jest możliwa tylko poprzez usunięcie konta Użytkownika.

VIII. SHOUTBOX


1. ShoutBox służy do zamieszczania luźnych wypowiedzi na dowolne tematy, tutaj również obowiązuje netykieta.

2. Zaśmiecanie ShoutBoxa (skutkujące przyznaniem ostrzeżenia o wartości 1) to:

- wypowiedzi typu "rozwiążcie mi to zadanie (link)";
- nachalne reklamowanie innych stron internetowych, szczególnie komercyjnych;
- prowadzenie długich, nikogo nieinteresujących monologów lub dyskusji;
- wypowiedzi stosujące funkcję "you";
- wypowiedzi łamiące inne punkty Regulaminu.


IX. UPOMNIENIA, OSTRZEŻENIA I BANY


1. Prawo do udzielania publicznych upomnień, nadawania ostrzeżeń o odpowiedniej randze oraz karanie banem jest wyłączną kompetencją Moderatorów i Administratorów Forum (patrz punkt II.4).

2. Odwołanie się od udzielonego ostrzeżenia jest możliwe na podstawie punktu IV.4.3.

3. Użytkownik ma prawo wiedzieć od kogo dostał ostrzeżenie i dlaczego. Odpowiednie informacje umieszczone są na liście ostrzeżeń.

4. Moderator Forum może nadać ostrzeżenie o wartości: 1, 2 lub 3, w zależności od stopnia złamania Regulaminu.

5. Nagromadzenie ostrzeżeń o sumarycznej wartości 3 oznacza zablokowanie możliwości pisania postów na Forum.

6. Nagromadzenie ostrzeżeń o sumarycznej wartości 6 oznacza zablokowanie możliwości wejścia na Forum.

7. Ostrzeżenie działa przez 30 dni. Po tym czasie jego konsekwencje wygasają.

8. Administrator Forum w przypadkach opisanych w Regulaminie może bez uciekania się do ostrzeżeń dodać Użytkownika do banlisty, co powoduje ostateczny, nieodwołalny i niewygasający zakaz wstępu na Forum.


Opracowanie:

Administratorzy i Moderatorzy Forum Ars Physica. Fizyka dla Każdego
dzięki współpracy z zaprzyjaźnionym serwisem matematyka.pl
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo
Kontakt: kontakt@fizyczny.net
Przejdź na stat4U