Targowisko korepetycji  |  Zadania z olimpiad i konkursów!  |  Olimpiada fizyczna 2014/2015
Ars Physica Zamkor
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy dział
Autor Wiadomość
jt_fuw 

Wysłany: 2015-12-12, 10:13   

Ja ich książkę nieco przejrzałem i przekazałem im nieco uwag, w tym podałem, jakie widzę niejasności w ich podejściu, jakie są błędy w "dowodach" postulowanych sprzeczności w STW, napisałem o metodach pomiarów (oni nie potrafili jasno opisać, jak wykonać pomiar).

Według tego, co oni napisali w swojej książce, to oni nie widzą swoich błędów (zresztą są chyba przekonani o swojej wyjątkowości i genialności), więc wygląda na to, że nie są zdolni być naukowcami (może ktoś pamięta z "Astronautów" Lema pytanie ucznia do profesora i jego odpowiedź?).

Może by te uwagi, które im wysyłałem (kilka e-maili, odpowiedzieli mi tylko dwoma, żadnych konkretów), zamieścić tu na forum? Tylko chyba nie w tym temacie - mam wrażenie, że lepiej do tego pasuje założony przez jednego z tych Panów temat Szczególna Teoria Eteru.

PawelJan 
kwark jakże dziwny

Wysłany: 2015-12-12, 10:20   

jt_fuw napisał/a:
Może by te uwagi, które im wysyłałem (kilka e-maili, odpowiedzieli mi tylko dwoma, żadnych konkretów), zamieścić tu na forum?
Jak najbardziej, prosimy. Nauczeni doświadczeniem wielu takich "jaśnie oświeconych" wcześniejszych Użytkowników, choć nie tak zapalonych żeby książki o swych teoriach pisać, ignorujemy od jakiegoś czasu takie wiadomości.

Rzeczowa krytyka kogoś, kto znalazł czas (i pieniądze) na przeczytanie ich materiału spotka się z wielką aprobatą reszty Użytkowników.

akukupaniekruku 

Wysłany: 2015-12-13, 10:40   

AiDi napisał/a:
Autorzy [url=http://ie spekulacjegagafacegaleria.pl/albums/fots/10007/opra4.gif]Obrazek[/url]

A może Pan fizyk teoretyk rozwiąże jednak problem (wykaże brak paradoksu) :
http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,275812

i w ten sposób utnie spekulacje. Da Pan radę? Czy tylko będziemy bazować na tym. że większość ma rację. Bo do tej pory właśnie odnoszę takie wrażenie.

Może przejdą Państwo na argumenty doświadczalno-matematyczne w celu udowodnienia, że ów Pan się myli !!!!!!!

Kartkę papieru i równania Lorentza Pan ma. Do dzieła.

P.S. Niech zgadnę, znowu zapadnie głucha cisza

Ale by Was zdziwko chapnęło, gdyby Oni dostali IG nobla tj. antynobla, 4 dolary amerykańskie i SŁAWĘ międzynarodową he he........

AiDi 
fizyk teoretyk

Wysłany: 2015-12-13, 11:17   

akukupaniekruku napisał/a:
i w ten sposób utnie spekulacje.

Spekulacji nie ma, więc nie ma czego ucinać.

Cytat:

Czy tylko będziemy bazować na tym. że większość ma rację. Bo do tej pory właśnie odnoszę takie wrażenie.

A ja odnoszę wrażenie, że szukasz tylko byle zaczepki, żeby wylać tu swoje frustracje. Bierz książki, kartki, analizuj, pisz. Do dzieła! Ja nie mam zamiaru pisać tutaj tego samego co jest w sumie wszędzie i zostało już przeze mnie i wiele innych krytycznie przeanalizowane. Nikt na wiarę niczego nie bierze, bo fizyki w ten sposób uprawiać się nie da. Ba, ile to już błędów w książkach znalazłem to głowa mała.

Cytat:
P.S. Niech zgadnę, znowu zapadnie głucha cisza

No nikt nie będzie tracił czasu na kogoś jak ty, szczególnie, że wiadomo jaka będzie twoja reakcja na to co ktokolwiek napisze. Kiedyś się w to bawiłem, z doświadczenia wiem, że to bez sensu. Przewidywalny jesteś.

akukupaniekruku 

Wysłany: 2015-12-13, 15:13   

AiDi napisał/a:

A ja odnoszę wrażenie, że szukasz tylko byle zaczepki, żeby wylać tu swoje frustracje.

No nikt nie będzie tracił czasu na kogoś jak ty, szczególnie, że wiadomo jaka będzie twoja reakcja na to co ktokolwiek napisze.

Bardzo by mnie cieszyło, gdyby Pan cokolwiek w tej sprawie napisał. Z tego tekstu jasno wynika, że boimy się pisać, a nuż będzie źle!!!!

Jeśli będzie dobrze napisane jaka może być moja reakcja ?

Tak trochę nieopatrznie przyznał się Pan do tego, co tylko podejrzewałem
Strata czasu

jt_fuw 

Wysłany: 2015-12-13, 21:32   

:arrow: PawelJan - pieniądze nie moje (książkę kupił znajomy profesor, mówił mi, że w promocji, więc taniej); czasu niestety nie miałem tyle, żeby zapoznać się z całością, więc skomentowałem tylko to, co przeczytałem - zamieściłem to w temacie Szczególna Teoria Eteru.

:arrow: akukupaniekruku - moją odpowiedź w tej sprawie możesz znaleźć na forum, i to w paru wersjach.

AiDi 
fizyk teoretyk

Wysłany: 2015-12-13, 21:40   

akukupaniekruku napisał/a:

Jeśli będzie dobrze napisane jaka może być moja reakcja ?

Taka jak zwykle, chyba wszyscy zdążyli zauważyć czego na tym forum szukasz.

Cytat:
Tak trochę nieopatrznie przyznał się Pan do tego, co tylko podejrzewałem

Ja piszę proste zdania, więc proszę nie dorabiaj do nich durnej ideologii. Tyle ode mnie.

akukupaniekruku 

Wysłany: 2015-12-14, 08:38   

AiDi napisał/a:

Taka jak zwykle, chyba wszyscy zdążyli zauważyć czego na tym forum szukasz.

Proszę Pana. Nasza ojczyźniana nauka jest bardzo biedna. Nakłady na naukę są małe. Głównie składa się na to najmniejszy w UE odsetek dochodu narodowego przeznaczanego na naukę. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że dochód jest również jednym z najmniejszych, to obraz jawi się bardzo nieciekawie. I tak jest, nikt nie zaprzeczy. Z tym trzeba się pogodzić.

Natomiast nie można się pogodzić z tym, że "gimnazjalni" naukowcy (pokolenie gimnazjalne) nie potrafi samodzielnie myśleć, a tym bardziej nie wykazuje zmysłu poznawczego.
Dla Pana wsio ryba, czy stała prędkości światła to założenie, czy też wynik doświadczenia. Kiedy zwróciłem uwagę, że to nie jest wszystko jedno, Pan napisał o czepianiu się.

Czy dążenie do poznania prawdy naukowej to dla pokolenia gimnazjalnego "czepianie się"?

Nie jestem fizykiem z wykształcenia. Myślałem, że można tutaj dostać konkretne odpowiedzi na konkretne pytania. Przykład: 3 zasada dynamiki dla ruchu obrotowego. Nie mogę znaleźć w literaturze, według mojej wiedzy nie istnieje. Ale ja chcę wiedzieć, bo MAM ZMYSŁ POZNAWCZY I NIE JEST MI WSZYSTKO JEDNO!!!

P.S. Może Kaczorex zlikwiduje gimnazja

Odpowiedz do tematu