Targowisko korepetycji  |  Zadania z olimpiad i konkursów!  |  Olimpiada fizyczna 2014/2015
Ars Physica Zamkor
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie do najlepszych
Autor Wiadomość
zielonykonik 

Wysłany: 2016-04-07, 08:28   Pytanie do najlepszych

Szanowni Państwo, od dłuższego czasu jestem nękany przez któregoś z sąsiadów. Ktoś z nich permanentnie zakłóca ciszę nocą. Dzieje się tak poprzez: przesuwanie stołka, szuranie stołem i odkładaniem hantli.

Kiedy któregoś razu nie wytrzymałem i uderzyłem w kaloryfer, ktoś odpowiedział piszczącym szuraniem stołka. Wówczas ponownie zaatakowałem rurę, a do moich uszu dotarła kolejna odpowiedź. Bawiliśmy się tak parę razy.

Codziennie 40 minut po północy ktoś coś przestawia. Oprócz tego o 3 w nocy dociera do mnie stukot hantli.

Codziennie, w środku nocy budzi mnie odgłos hantli. Podejrzewam, że to jest to, bowiem słyszę uderzenia małej i ciężkiej rzeczy, a sekundę później po moim pokoju rozprzestrzenia się kolejny taki dźwięk.

Kilka nocy temu ktoś po serii stukania, włączył głośno telewizor. A innym razem usłyszałem dźwięk sprężyn, jakby wchodzenia do łóżka.

Mieszkam na 3 piętrze i kontempluję nad tym, czy za nocne hałasy odpowiedzialny jest sąsiad z góry, czy z dołu.

Rozmawiałem z sąsiadem z dołu. Z ust mężczyzny padły następujące słowa: moje krzesła mają filc na nogach, poza tym stoją na dywanie. Śpię w innym pokoju, nie pod tobą.
Ponadto kiedy powiodłem wzrokiem po pomieszczeniu, nie zauważyłem telewizora.

Następnie spytałem się sąsiada z góry. Ten stwierdził, że śpi całą noc i z pewnością reżyserem uciążliwości nie jest.

Kiedy opowiadałem o uderzeniu w kaloryfer oraz hantlach, mężczyzna skierował wzrok na dół i uśmiechnął się. Taka reakcja może wskazywać na kłamstwo. Jego odpowiedź była najłagodniej mówiąc niesatysfakcjonująca. Usłyszałem, że niczym nie szura i że najprawdopodobniej to ktoś z kolejnej klatki.

Tylko czy mógłbym słyszeć stukot oraz pisk stołka od kogoś mieszkającego w innej klatce?
Rura w którą uderzałem w trakcie hałasów leci na cały pion mojej klatki pokoju. Kaloryfer nie jest połączony z sąsiednią klatką. A ktoś wyraźnie szurał stołkiem kiedy zwracałem uwagę pukając w rurę.

Jakie są prawa fizyki? Czy to możliwe ażeby sąsiad z dołu przestawiał stołek i abym słyszał to z góry? A co z hantlami? Jeżeliby starszy pan odkładał je powiedzmy na stół, to czy dźwięk dotrze do mnie? Czy raczej jest to odgłos z góry?

bezikowski 

Wysłany: 2016-04-07, 11:29   

Ja bym na Twoim miejscu najpierw dokładnie przeczytał regulamin tego forum.

krk.korki 

Wysłany: 2016-04-07, 14:34   

Cytat:
Rura w którą uderzałem w trakcie hałasów leci na cały pion mojej klatki pokoju

Ktoś ci szurał krzesłem, więc obudziłeś wszystkich do okoła waląc w kaloryfer. Brawo! IMO jedynym problemowym mieszkańcem bloku jesteś ty. Chcesz ciszy to przeprowadź się na wieś, nie możesz zabronić innym żyć w swoich domach.Zakłócanie ciszy nocnej to robienie imprez, wiercenie w ścianach itd a nie przesuwanie krzesła.

naczelnynieuk 

Wysłany: 2016-04-08, 19:24   

https://www.youtube.com/watch?v=3W6s94k3Cz4 ,mysle ze u ciebie moze być podobnie :D

Odpowiedz do tematu