Targowisko korepetycji  |  Zadania z olimpiad i konkursów!  |  Olimpiada fizyczna 2014/2015
Ars Physica Zamkor
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
fizyka na studiach, późny wiek
Autor Wiadomość
MamPytanie 

Wysłany: 2016-01-16, 04:01   fizyka na studiach, późny wiek

Hej. Czy ktoś z was orientuje się, czy potrzebują fizyków na zachodzie? Zaczynam późno, bo w wieku 27 lat, ale w perspektywie chcę pracować i mieszkać w innym kraju (chyba że przez te kilka lat coś się zmieni u nas). Moje zainteresowania to matematyka głównie. Lubię też obserwować świat i odkrywać to jak działa. Wiem, że to bardzo trudne studia. Alternatywą byłyby jakieś inne studia, gdzie jest dużo matematyki, a mało uczenia się na pamieć.

Pozdrawiam.

AiDi 
fizyk teoretyk

Wysłany: 2016-01-17, 22:25   Re: fizyka na studiach, późny wiek

MamPytanie napisał/a:
Czy ktoś z was orientuje się, czy potrzebują fizyków na zachodzie?

Ale kto potrzebuje? :P Jeśli chcesz pracować jako naukowiec to nie działa raczej na zasadzie, że "tam potrzebują fizyków". Bo w gruncie rzeczy wszędzie ich potrzebują, nie ma nas aż tak dużo. To jeszcze też zależy co chcesz robić. A 27 lat to nie jest późno, studiował ze mną pan mający prawie 70 lat :P

krk.korki 

Wysłany: 2016-01-17, 22:36   

Jak chcesz pracować na uczelni to da za granicą da się, ale musisz raczej być powyżej średniej.
Jak chcesz pracować w firmie, to z samą fizyką będzie trudno, ale fizyka + coś (coś, czym się firma zajmuje) - bez problemu. Problemem jest ewentualnie przekonać pracodawcę, że jako fizyk się nadajesz do czegoś normalnego, bo zwykle tego nie wiedzą (chyba że już pracował u nich jakiś fizyk)
To co piszę bazuje na doświadczeniu moim oraz kilku innych osób, nie muszą być to prawdy uniwersalne.

Agnella 

Wysłany: 2017-08-23, 12:58   

Wiek, o którym piszesz z pewnością nie jest zbyt późny na to, by rozpocząć studia. Jednak niezależnie od tego ile ma się lat, fizyka nie jest kierunkiem, który jest w stanie zawsze gwarantować sukces zawodowy/materialny. To bardziej kierunek dla pasjonatów.

mariaotwara 

Wysłany: 2017-10-03, 13:46   

Z tego co wiem to nie ma żadnych limitów wieku na politechnikach. Osoba w każdym wieku może się zdecydować na rozpoczęcie studiów. Czy fizyka jest opłacalna? Finansowo chyba niezbyt, to kierunek dla pasjonatów ;)

MagdaB 

Wysłany: 2017-10-10, 11:23   

No ale skoro studia nie są gwarancją zdobycia zatrudniania, to czy warto się na nie wybierać? Może lepiej postawić na samokształcenie? Sama już nie wiem.

Odpowiedz do tematu