Targowisko korepetycji  |  Zadania z olimpiad i konkursów!  |  Olimpiada fizyczna 2014/2015
Ars Physica Zamkor
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy dział
Autor Wiadomość
PawelJan 
kwark jakże dziwny

Wysłany: 2015-09-21, 06:59   

Uznanie dla Szymachy? Przecież nie przeczytałeś dokładnie nawet co napisał. Chodzi tam o porównywanie wskazań zegarów w ruchu a nie o paradoks bliźniąt, przy którego to okazji jest to poruszone... Proszę o przeczytanie a nie pobieżne zerknięcie na rozdział.

1. Powtórzę ostatni raz: albo dajesz przykład konkretnego zjawiska, które jest sprzeczne z STW a jest wytłumaczalne Waszą teorią albo do widzenia. Czy to tak wiele dać jeden konkret, skoro chce się zmieniać świat?

2. Zresztą, skoro STW jest "całkowicie błędna" to znaczy, że eksperyment z zegarami w samolocie i na Ziemi pokazał coś innego, niż było widać, GPSy nie mają dwóch poprawek na obie teorie względności a 511 keV które obserwuję codziennie do znudzenia na widmach promieniowania gamma nie istnieje?

3. Skoro teoria jest całkowicie błędna to jak możesz pisać, że w książce Szymachy znalazłeś "tylko jeden błąd"? Same sprzeczności.

PS TĘ tematykę i TĘ sprzeczność.

AiDi 
fizyk teoretyk

Wysłany: 2015-09-21, 14:37   

Ów pan się i na matematyka.pl zaczął produkować, ale temat zamknąłem, bo nie ma najmniejszego sensu się z kimś takim w dyskusję wdawać. Ja tylko czekam, aż pójdzie z tym czymś na jakieś seminarium, zapraszam np. na te: http://ktwig.fuw.edu.pl/1...ar-planned.html , czasem bywam, więc chętnie popatrzę jak pan Szostak zostanie zmasakrowany.

Burashi 

Wysłany: 2015-09-21, 22:14   

Czyż to nie piękne, jak w byle wątku na temat spraw organizacyjnych forum pojawiło się tyyyyle cudnej pseudonauki? <3 Fizycy też ludzie, muszą się czasem pośmiać.

Szostek 

Wysłany: 2015-10-24, 16:26   

Na naszej stronie poświęconej Szczególnej Teorii Eteru www.ste.com.pl umieściliśmy spis treści książki, która będzie wkrótce dostępna w księgarniach.

Jesteśmy teraz bardzo zajęci przygotowywaniem i wysyłką artykułów na temat naszej teorii. Dlatego nie udzielamy się w sieci.

Bardzo proszę wszystkie zainteresowane osoby o cierpliwość. Szczególna Teoria Eteru przewróci 1/3 fizyki teoretycznej. Sprawa jest poważna, dlatego dokładamy wszelkiej staranności, aby żaden złodziej nie ukradł nam naszej teorii. Złodziei będziemy zamykać w więzieniach :)

Proszę administratora tego forum o założenie nowego wątku Szczególnej Teorii Eteru, na którym będzie się mogła odbyć dyskusja na temat tej teorii.

PawelJan 
kwark jakże dziwny

Wysłany: 2015-10-24, 16:28   

Każdy sobie sam może założyć wątek i w tym nikogo nie wyręczamy. Najwyżej jeśli źle dopasuje wątek do kategorii to go przeniesiemy.

rumcajs 

Wysłany: 2015-10-25, 14:31   

Powtarzam moje pytanie: Kto tę ksiązkę recenzował?
Regulamin

AiDi 
fizyk teoretyk

Wysłany: 2015-10-25, 17:19   

Autorzy

Szostek 

Wysłany: 2015-11-11, 02:22   

Pozdrawiam wszystkich pasjonatów nauki, a fizyki w szczególności :)

Powoli rozpoczyna się kampania informacyjna na temat naszej teorii.
W naszym rodzinnym mieście Rzeszowie są już billboardy :)

Książkę "Szczególna Teoria Eteru" można nabyć w wydawnictwie AMELIA - książka

Administratorze bardzo proszę o usunięcie mojego tematu "Szczególna Teoria Eteru" z działu Pseudofizyka. W innym przypadku nie będę mógł uczestniczyć w dyskusji na tym forum.

rumcajs książka "Szczególna Teoria Eteru" jest monografią naukową, ma więc dwóch recenzentów - samodzielnych pracowników naukowych.

AiDi 
fizyk teoretyk

Wysłany: 2015-11-11, 08:22   

To zapytam cytując ciebie i twój żenujący post z sąsiedniego forum: czy są oni fizykami (bo wy oczywiście nie), i jeśli tak:

Cytat:
No to napisz konkretnie, po którym przedszkolu? Będziemy się mogli pośmiać :mrgreen:

Ja skończyłem UW, ale to pewnie wrażenia nie zrobi, bo panowie profesorowi olali ciebie i twoją śmieciową książkę.

Szostek 

Wysłany: 2015-11-11, 23:08   

AiDi napisałeś, że jesteś fizykiem. Podaj swoje nazwisko jeżeli masz odwagę :) Bo anonimowo możesz różne pleść głupoty. Do tego czasu nie będę dopowiadał na twoje posty.

krk.korki 

Wysłany: 2015-11-11, 23:35   

Szostek, miałeś już nie uczestniczyć w dyskusjach na forum

AiDi 
fizyk teoretyk

Wysłany: 2015-11-12, 12:28   

Nie-anonimowo też można pleść głupoty, czego jesteś przykładem. Nie mam zamiaru podawać mojego nazwiska komuś takiemu jak ty, bo i po co? Do czego ci ta wiedza potrzebna? Nie musisz mi wierzyć, że fizykiem jestem, bo nie zależy mi na opinii nieuków. Rzeczywistość sama zweryfikuje jak nic nie warte są wasze śmieciowe wywody. Tymczasem i tak zapraszam na wydział fizyki UW, bardzo chętnie zobaczę jak jesteście masakrowani przez osoby, które cokolwiek w tym temacie widzą, a wiele nie trzeba, żeby tego dokonać :lol:

krk.korki napisał/a:
Szostek, miałeś już nie uczestniczyć w dyskusjach na forum

No ale gdzieś musi ;) Ja na matematyka.pl nie dopuszczę do propagowania tego bełkotu (wzorem physicsforum.com, które radze autorom poczytać, to może się w końcu czegoś nauczą), ewentualnie mogą się produkować na jakiś forach pseudonaukowych, gdzie paru obłąkanych im przytaknie, ale to dla nich chyba za mało. Wątpię by jakikolwiek sensowny wydział fizyki ich zaprosił, ewentualnie po to by mieć z nich bekę. Inne wydziały może, ale to sorry, o fizyce się dyskutuje z fizykami, bo sami są przykładem niefizyków, którzy nic nie ogarniają. Skończy się na tym, że jeszcze bardziej im na łeb padnie i będą jeszcze bardziej przekonani o wielkim spisku, który ma służyć... Komu? Czemu? Kto ma z tego zysk? Naukowcy wielkiej kasy nie zarabiają, przeciętny obywatel to ma wywalone w ogóle na to czy jest teoria względności czy pseudoteoria eteru, bo i tak nie ma o tym pojęcia. To jest tak bez sensu, że chyba bardziej się nie da. Ja rozumiem, że jakaś niedoedukowana masa w to wierzy, ale osoby z wyższym wykształceniem? Pracownicy naukowi? Wstyd. Przede wszystkim dla wydziału który tych panów zatrudnia.

I taka myśl końcowa - czemu się panowie też przy okazji za ogólną teorię względności nie zabrali? Albo kwantową teorię pola :) Za trudne? :)

[ Dodano: 2015-11-23, 23:25 ]
Panowie pseudonaukowcy byli dziś na wydziale, ciekawe czemu nie poszli do nikogo z pracowników naukowych? Czyżby się bali?

Szostek 

Wysłany: 2015-11-27, 11:31   

Polecam opinię na temat Szczególnej Teorii Eteru

Problemy ogólnej teorii względności, cz. 10 - dr Zbigniew Osiak - 24.11.2015

PawelJan 
kwark jakże dziwny

Wysłany: 2015-11-27, 19:34   

Gościa tego nie ma ani w spisie pracowników naukowych ani nauczycieli akademickich.

nevertheless 

Wysłany: 2015-11-29, 15:03   

Zauważcie, że to jest dziesiąta część. Jeśli ktoś ma za dużo czasu i chce się pośmiać, to polecam dziewięć poprzednich :lol: Tyle "problemów" OTW - zero konkretnych obliczeń. Kiedyś już się łudziłem, że Osiak przyniósł jakieś rachunki, bo miał kartki. A tu się okazało, że to ryciny z twarzami naukowców :mrgreen: Napisałem nawet maile i do Osiaka, i do tego prowadzącego, bo mnie wyjątkowo wkurzali swoją arogancją i ignorancją, z prośbą o jakieś konkrety. Do tej pory nie dostałem odpowiedzi. Ale można sobie kupić e-booka, tam pewnie wszystko jest :blavo

Szostek 

Wysłany: 2015-12-06, 18:43   Szczególna Teoria Eteru

Nadchodzi koniec relatywistyki.
Na stronie www.ste.com.pl umieściliśmy duże fragmenty naszej książki Szczególna Teoria Eteru (j. polski oraz j. angielski).
Zachęcam do zapoznania się z tą nową teorią.

Szanowny Administratorze, jeżeli nie przeniesiesz naszego wątku Szczególna Teoria Eteru z Pseudofizyki do poważnego działu, to nie będziemy korzystali z tego forum.

AiDi 
fizyk teoretyk

Wysłany: 2015-12-08, 01:15   

I całe szczęście. Bo jak nie z tego, to z żadnego poważnego. A z relacji z waszych referatów dowiedziałem się, że była bania w uj xD Gratulacje, rozbawiliście cały wydział.

akukupaniekruku 

Wysłany: 2015-12-08, 14:02   

[quote"PawelJan"]
Cytat:

Kurde, człowiek ze stopniem doktora! Potwierdza to tylko moje dotychczasowe przemyślenia o jakości naszych uczelni... Zrażacie tym wszystkim tylko ludzi do siebie. Oprócz żądnych zamieszek obalaczy wszystkich teorii, rzecz jasna.

Jako administrator jestem również jak najbardziej poważny.

[/quote]

Zaraz pęknę ze śmiechu.... :lol: Człowieku, piszę do Pawel Jan. Reprezentuje Pan raczej niską wiedzę fizyczną. Po co takie wielkie słowa, obrażanie Uczelni i innych, itp?

Nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania jak:

1. Czy istnieje 3 zasada dynamiki dla ruchu obrotowego,
2. Rozkład sił w układzie gąsienicowym czołgu,
3. Czy można zsynchronizować 2 odległe zegary
.

P.S. Pomógł 4702 razy w zagadnieniach dla dzieci

PawelJan 
kwark jakże dziwny

Wysłany: 2015-12-08, 17:41   

Odnosiłem się konkretnie do wybranych konkretów, w przeciwieństwie do Adwersarzy drugiej strony w tym temacie. To, czy prezentuję niską i jak niską "wiedzę fizyczną" jeszcze nie miał tutaj nikt okazji doświadczyć bo jej nie prezentowałem.

Tak, najlepiej poprzerzucać się atakami ad personam, nieistotne czy mającymi jakieś poparcie w rzeczywistości czy nie. Na szczęście powoli wyrastam z wrażliwości na to po 9 latach forumowania. Albo konkrety na temat albo usuwam posty, krótka piłka.

Na pytania nawet nie będę odpowiadał bo na pierwsze odpowiem "tak", usłyszę że "nie umiem fizyki" i się dalej posypie. W sumie to to drugie to nawet pytanie nie jest więc się na nie "odpowiedzieć" nie da.

akukupaniekruku 

Wysłany: 2015-12-09, 09:00   

PawelJan napisał/a:
Odnosiłem się konkretnie do wybranych konkretów, w przeciwieństwie do Adwersarzy drugiej strony w tym temacie. To, czy prezentuję niską i jak niską "wiedzę fizyczną" jeszcze nie miał tutaj nikt okazji doświadczyć bo jej nie prezentowałem.

Tak, najlepiej poprzerzucać się atakami ad personam, nieistotne czy mającymi jakieś poparcie w rzeczywistości czy nie. Na szczęście powoli wyrastam z wrażliwości na to po 9 latach forumowania. Albo konkrety na temat albo usuwam posty, krótka piłka.

Na pytania nawet nie będę odpowiadał bo na pierwsze odpowiem "tak", usłyszę że "nie umiem fizyki" i się dalej posypie. W sumie to to drugie to nawet pytanie nie jest więc się na nie "odpowiedzieć" nie da.

Na pierwsze pytanie dał Pan odpowiedź TAK. Nic się nie posypie. A co ma się posypać???
Proszę bardzo podaj źródło tej informacji (najlepiej wydawnictwa akademickie), albo przykład na konkretnym przykładzie fizycznym.

P.S Ja się nie zajmuje "hejtowaniem", tylko chcę wiedzieć.

[ Dodano: 2015-12-10, 08:24 ]
Szostek napisał/a:
PawelJan, bardzo dobry przykład wewnętrznej sprzeczności STW podaje "Tofas" na stronie
Paradoks czasów w STW

To jest już koniec STW. Nadchodzi nowa epoka w w fizyce teoretycznej !

Znowu to samo. Paradoksy i tym podobne historie

Cytat z : http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,275812

Niech rakieta A będzie układem odniesienia, wówczas rakieta B porusza się względem nowego układu odniesienia z inną (większą) prędkością, a rakieta A spoczywa nieruchomo. Zatem również czas względem tego układu odniesienia powinien płynąć inaczej... W efekcie zegary na rakietach A i B powinien wskazywać inne wartości... Czyli mamy paradoks. Dla planety jako układu odniesienia czas obu rakiet miał być identyczny

NIE MAMY ŻADNEGO PARADOKSU, TYLKO MAMY BRAK WIEDZY

Najpierw tak, w kolejności:
1) Zmiłuj się
2) Zastanów się
3) Bardzo wnikliwie przestudiuj doświadczenie Michelsona.
Może to zając nawet kilka tygodni - najlepiej skorzystaj z kilku źródeł

P.S. Jeśli Pawel Jan przedstawi mi literaturę z 3 zasadą dynamiki dla ruchu obrotowego, to wówczas napiszę jak łatwo udowodnić brak wiedzy "nowemu panu Einsteinowi"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jt_fuw 

Wysłany: 2015-12-11, 02:52   

:arrow: Szostek Jesteśmy teraz bardzo zajęci przygotowywaniem i wysyłką artykułów na temat naszej teorii. Dlatego nie udzielamy się w sieci.
To może dobrze byłoby, żebyście przedyskutowali waszą teorię przed wysyłką - bo inaczej może się okazać, że wysłaliście głupoty.
Wysłałem Wam sporo uwag do waszej książki, zdążyliście się z nimi zapoznać i skorygować błędy, czy wysyłacie artykuły z błędami?

Fizycy często wysyłają wstępne wersje swoich prac na arXiv.org - po to, żeby inni je przeczytali, wskazali błędy - potem do druku wysyłają poprawioną wersję.

akukupaniekruku 

Wysłany: 2015-12-11, 12:00   

jt_fuw napisał/a:
:arrow: Szostek Jesteśmy teraz bardzo zajęci przygotowywaniem i wysyłką artykułów na temat naszej teorii. Dlatego nie udzielamy się w sieci.
To może dobrze byłoby, żebyście przedyskutowali waszą teorię przed wysyłką - bo inaczej może się okazać, że wysłaliście głupoty.
Wysłałem Wam sporo uwag do waszej książki, zdążyliście się z nimi zapoznać i skorygować błędy, czy wysyłacie artykuły z błędami?

Fizycy często wysyłają wstępne wersje swoich prac na arXiv.org - po to, żeby inni je przeczytali, wskazali błędy - potem do druku wysyłają poprawioną wersję.

Autorom Szczególnej Teorii Eteru życzę Ig Nobla. Kasy z tego na pewno nie będzie, bo aktualnie to 10 bilionów dolarów Zimbabwe, czyli około 4 dolarów amerykańskich. Ale z pewnością sława

Użytkownikowi o ksywie Pawel Jan życzę .............wyluzowania.

[ Komentarz dodany przez: PawelJan: 2015-12-11, 18:33 ]
Już się wyluzowałem i dlatego zacząłem ignorować te wpisy, choć je widzę, bo są oznaczone jako nieczytane...

jt_fuw 

Wysłany: 2015-12-11, 22:41   

:arrow: Szostek 2015-11-11, 01:22 książka "Szczególna Teoria Eteru" jest monografią naukową, ma więc dwóch recenzentów - samodzielnych pracowników naukowych.
Szukałem w książce informacji o recenzji/recenzentach i nic nie znalazłem. Kto recenzował tę książkę? Czemu w książce nie zamieszczono tej recenzji?

AiDi 
fizyk teoretyk

Wysłany: 2015-12-12, 00:41   

Jak panowie byli na wydziale to powiedzieli, że nikomu do recenzji nie dali, bo zmieszałby to z błotem a potem sam wykorzystał i opublikował jako swoje. Nie wiem gdzie w tym logika, ale nie oczekuje od tych panów "doktorów" myślenia.

PawelJan 
kwark jakże dziwny

Wysłany: 2015-12-12, 08:15   

Czyli tutaj kłamią w żywe piksele?

Odpowiedz do tematu